Je pravda, že s dětmi čas neutíká, ale úplně letí. I proto si chci udělat krátkou rekapitulaci.


Pláštěnka do deště

Ikonickou žlutou pláštěnku koupila Anežce babička, a i když se zdá její cena závratná, je naprosto perfektní – do téměř každodenního deště i na pískoviště, kde díky žluté barvě Anežku hned najdu :). Věřím, že Anežka jí ještě hojně využije, i když pršet tolik nemusí…


Rozkvetlý Petřín a pávi ve Vojanových sadech

Díky pravidelnému budíčku v podobě Anežky není pro nás problém objevovat krásy a ticho Petřína v sobotu v 8 ráno.

A pokud se budete pohybovat na Malé Straně, zajděte se podívat i do Vojanových sadů, kde se volně producírují pávi. Jen pozor, jsou fakt hluční.


Káva v porcelánu

I když je potřeba se nechat vyšťourat v nose, než si člověk dopřeje kávu v hrnečku na zahrádce, ale i tak je po víc jak půl roce lockdownu a restrikcí báječná změna. Dokonce i snídani venku jsme zvládli, což o to, že bylo asi 5 stupňů 🙂


Co jsme jedli?

Květen se nese v duchu prvních rebarborových koláčů (recept tady a tady). Letos jsem stihla už asi 3. A samozřejmě jsem pekla nejen je 🙂 Třeba jsem upekla další variaci na můj oblíbený mrkvový dort anebo fakt boží tvarohové šátečky, které nemůžete než nesežrat.

Anežka ve svých 20 měsících jí vše, co jíme my. Je pravda, že jsem i náš jídelníček ještě více „ozdravila“, abych jí nabízela jídla, která skutečně chci. Tipy na její oblíbené snídaně najdete tu.

Pro vaření večeří/obědů se hodně se inspiruju u Ottolenghiho anebo např. pro cizrnové stew třeba v Herbáři, a dávám tak mnohým zeleninovým jídlům nový rozměr.


Random

A jaký byl váš květen?