S manželem jsme snídaňoví nadšenci. Ohromně rádi chodíme do kaváren na snídaně, když jsme v zahraničí, většinou také testujeme snídaňové nabídky místních kaváren a bister. Naopak na obědy anebo večeře nás zas tak neužije.

I proto jsme věděli, jakmile jsem objevili Typiku, že se sem musíme dokodrcat i na snídani. I když přiznávám, že cesta přes celou Prahu do ne extra nádherných Nuslích moc lákavá není, snídaně anebo brunch dokáže ale leccos vynahradit.


Věděli jste, že Typika má své kořeny v brněnském SKOGu, jehož návštěvu nikdy s manželem nevynecháme, když jsme Brně.


Nejen káva vás tu okouzlí

Ke každé naší snídani patří káva. Nejčastěji cappuccino, které nás v Typice nadchlo. Káva byla přijemně jemná, což mi milovnící berlínské kávy jednoznačně kvitujeme. Upřímně oceňuji i takové detaily až blbosti jako byl šálek servírovaný na dřevěném prkénku a místo lžičky bylo k dispozici míchátko. A není problém připravit kávu s rostlinným mlékem.

Styčným místem celé kavárny (hned vedle kávovaru 🙂 je amorfní stůl, jímž prorůstají stromy. Celá kavárna je citlivě zůstulněna pokojovkami a stěny jsou obložené cihlovými trubkami, které dodávají kavárně příjemně hřejivý nádech. Celý interiér je jednoduchý, minimalistický, ale ne studený a nepřívětivý.


Zkuste brunch, nebudete litovat

I když vás káva možná do Nuslí nenaláká, nabídka brunchů, obložených sendvičů a fakt skvělých limonád rozhodně ano. Manžel vyzkoušel banánové lívance s ovocem, tvarohem a ovocem. Rozhodně byly skvělé, ale bylo jich pomálu. Takže až si je bude objednávat, přihoďte si k nim i něco navíc. Třeba jeden z obložených sendvičů. Já si pochutnala na sendviči s cuketovou pomazánkou.

Super osvěžení i záchranu (ten den bylo přes 30 stupňů) nám poskytly jejich limonády, které míchají ze sirupů Herbert. Nejvíc nás nadchla jasmínovo-pomerančová, levandulovo-borůvková a taky jablečná. Na zimu budou mít skořicovou s rozinkami. Jo a taky jsme ani podruhé neodolali Míša dortíku nebo spíš skleničce. Což je geniální pojetí – hodně tvarohu, hodně čokolády a žádné otravné těsto :).


VÝSLEDNÝ VERDIKT

Nebudu lhát, ale Nusle prostě mezi kavárenské oblasti nepatří a mezi nejkrásnější části Prahy taky ne, přesto nás Typika nadchla. Je to jedna z prvních kaváren, která přináší do Nuslí naději, že skvělou kávu dostanete nejen v Karlíně anebo na Vinohradech či Holešovicích. Takže až se vydáte na procházku na Vyšehrad, spojte ji i s návštěvou Typiky.


O kavárně

Umístění: Nusle, Svatoslavova 21, Praha 4 (kousek od Nuselské radnice)
Odkaz: Instagram
Otevírací doba: 7:00–22:00, o víkendu 10:00–20:00