Instagramem prověřená a kavárenský povaleči vychvalovaná kavárna v pražských Vršovicích. Jednoduše místo, kam prostě musíte vyrazit. A co si budeme nalhávat cena 85 Kč za avo toust v Praze je nebývalý úkaz.

Cappuccino je DOKONALÉ

Káva jemná, příjemně sladce kyselá byla tím nejlepším, co jsme si mohli v kavárně objednat. Tak moc nám chutnala, že následovalo ještě jedno kolo. Zbytek byl vlastně už jen doplněk. I když famózní. Poctivé kynuté lívance s tvarohovým krémem a ovocem se rozplynuly na jazyku až moc rychle. Snad jediné, co bych jim vytkla, bylo množství, které zmizelo tak nějak samo…

Avo toast, který nestojí 160 Kč

Ano, jsem vina a patří ke stádu avo lidí. Jakmile mají v kavárně k snídani avokádový toust anebo chleba, nemusím číst dál. Nevím, jestli za jeho oblibou stojí jen instagram, protože avokádo samo o sobě žádná pecka není, ale v podobě na toustu avokádo zbožňuju. Ale… V Praze se nám rozběhl takový nešvar – avokádový toust často se zastřeným vejcem anebo se sušenými rajčaty atd. ne neobvykle s cenovkou kolem 160 Kč. Jako vypadá to hezky, chutná to dobře, ale pořád je to „jen“ chleba. Snad proto mne tolik konsternovala cena 95 Kč za luxusní obložený chléb s instagramově naservírovaným avokádem.


VÝSLEDNÝ VERDIKT

Na to, že jsem chtěla napsat, že snídaně jsou tu krásně domácké, chuťově vyladěné a cenově bombové, tak jsem se rozkecala až moc.

  1. Už jen kvůli kávě se sem musíme dokodrcat znovu.
  2. Vyražte ideálně na otevíračku, velmi rychle je plno.
  3. Držím palce, aby se nestalo to, co mno pražským kavárnám – ceny jdou nahoru a kvalita dolů. Tuhle nepřímou úměru bytostě na kavárnách nesnáším…

O kavárně

Umístění: Vršovice, Holandská 52, Praha 10
Odkaz: Instagram
Rezervace: ano, ale ne o víkendu