Během červencových dní jsme stihli několik krátkých výletů mimo Prahu. Na všech místech jsme si pochutnali na skvělé kávě i něčem sladkém. A především jsme si je užili s malým dítkem, speciálně Kutnou Horu moc doporučuju i pro návštěvu s dětmi.

Výlety

Mělník

Malebné město ležící nad soutokem Labe a Vltavy, kam nás opět nalákalo doporučení Lukáše Hejlíka na kavárnu Kafé Mělník, kde jsme kromě super kávy ochutnali ještě malinovou tartaletku. Co my? Hlavně Anežka, že :). Tuhle kavárnu kousek od centra jistojistě nevynechejte!


Kutná Hora again

Kombinace absolutně dokonalé kávy v Kafírnictví, krásných historických uliček a především vodní „atrakce“ v Breüerových sadech dělá z KH zcela ideálním místem na výlet. Myslím, že tohle léto si KH ještě párkrát zopákneme 🙂


Průhonický park

Známé a o víkendu často plné místo kousek od Prahy – Průhonice a především místní zámecký park a také skvělé restaurace. V týdnu a hlavně ráno tu potkáte akorát pár běžců a jinak máte park pro sebe. Kávou a třeba i něčím sladkým se posilněte v Coffee59Brunch – tento podnik najdete jen pár metrů za hlavním vstupem.


Pryč z Prahy

Koncem července jsme vyjeli na tři dny do Kostelce nad Vltavou, kde jsme se ubytovali v nádherných Apartmánech u rybníčku. Ubytování jsem našla přes Amazing places, tudíž jsme měli jistotu, že místo bude skvělé. Moc nám vyhovovala lokace asi hodinu a kousek od Prahy a v blízkosti spousta míst, kam vyrazit na výlet. Obrovským balzámem na duši byl absolutní klid v daném místě, kdy jsme v noci slyšeli jen potok pod okny, a taky snídaně donesená až na pokoj :).

Naplánovali jsme si několik výletů, a to do Tábora, do Blatné a do Písku a také na zámek Orlík či hrad Zvíkov. I když bylo teplo, Anežka je velký neposeda a denně jsme nachodili k 15 km, minimálně psychicky to byl odpočinek.

Co jsme viděli a ochutnali

Den 1 – Tábor a zámek Orlík

V Táboře jsem naši tour odstartovali v Kávové zastávce, což byla geniální volba – krásný interiér, báječná káva, hodná Anežka. Po procházce kolem Jordánu jsme zvládli oběd v unikátní restauraci Goldie, bohužel už s ne tak hodnou Anežkou, takže jsem s ní pobíhala spíš po náměstí, než se manžel najedl. Pro sladkou tečku jsem zašli na zmrzlinu do Moccacafé, kde jsem na tři kopečky čekali dlouhých 25 minut, byť ve frontě před námi bylo asi 5 lidí, což nám trochu zkazilo dojem. S Táborem jsem se rozloučili v Jednotě, kde najdete nejen kávu, ale i knihy, a pokračovali na ubytování a pak na zámek Orlík, kde proběhla už jenom čepovaná Kofola :).

Den 2 – hrad Zvíkov a Blatná

Hned po snídani na ubytování jsme vyrazili na Zvíkov, což byl perfektní tah, neboť jsme si jej mohli užít bez davů turistů (když jsme odjížděli kolem 10:30, nebylo už skoro ani kde zaparkovat). Btw parkování jak na Orlíku, tak na Zvíkově stojí 80 Kč a platit se dá jen v hotovosti. Poté jsme se přesunuli do Blatné – nejprve do kavárny Oh My Deer Café, kde jsme seděli nad výborným cold brew a cappuccinem vedle hraběnky a majitelky zámku Blatná. A jak už napovídá název kavárny, hlavní atrakcí zámku jsou malí daňci, kteří se velmi rádi nechají nakrmit.

Po několika kolečkách v parku ve snaze (neúspěšně) uspat Anežku, jsme se přesunuli na oběd do restaurace se šroubovaným názvem Kulturní kavárna Železářství u Šulců, kde jsme se osvěžili domácími limonádami a především si objednali kladoun s knedlíčky a nedělní pečenou kachnu s červeným zelím a bramborovými knedlíky. Ano, i taková jídla sem tam zvládneme :). A aby toho nebylo málo, za dezert padl mechový dort, tvarohová buchta a 2 malé kremrole. A prý mají i výborné zmrzliny.

Den 3 – Písek

Poslední den jsme se cestou do Prahy zastavili ještě v Písku, prošli si historické centrum i kamenný most a hlavně jsme doplnili energii v cukrárně Upekla, která se nachází v budově místní knihovny. Během teplých dní doporučuju se přesunout na nádvoří, kde jsem Anežku zabavili na provizorním pískovišti a pak především u „fontány“.


Random