Před pár lety patřilo Café Lounge mezi naše nejoblíbenější kavárny a restaurace. Dokonce už jsme znali i interní číselný systém označování stolků, takže stačilo zavolat a rezervovat stolek 24 v zadní části kavárny. Pak naše nadšení několikrát ochladlo, až nás nalákalo nové podzimní menu s karamelovými lívanci.

Naši pravidelnou podzimní dovolenou jsem vždy zahajovali opulentní snídaní v Café Savoy. Bohužel za posledních pár návštěv jsme se s manželem shodli, že ceny šly neúnosně nahoru a kvalita snídaní i úroveň servisu zase neúprosně dolu. I proto jsme tentokrát dovolenou oslavili jen o kousek vedle.

První pozitivní zprávou bylo, že dvoubarevné sušenky podávané ke kávě zůstaly.

Zhřešení těžkotonážními lívanci

Jsem zvyklá snídat ovesné kaše s ovocem. Můj již mnohaletý rituál sem tam osvěžují víkendové snídaně v kavárnách. Ale palačinky, vafle, lívance anebo francouzské tousty byste na mé straně stolu hledali těžko. S železnou pravidelností vybírám zdravější položky z menu. Ať už variace na kaše anebo třeba avokádové tousty, či müsli s ovocem. Už to je důvodem, proč mi dýňové lívance z Café Lounge zůstaly tak dlouho v paměti a v žaludku. Jako byly famózní, skořicově podzimní, měkké, žádné sušinky a ta karamelová koupel pod nimi… Sama bych se do ní naložila, ale pak by mne museli asi odvézt. Ještě že Café Lounge je pod Petřínem a o možnosti, jak spálit snídaňové kalorie není nouze.

Průměrnost už dneska nestačí

I když cappucinna byla naprosto perfektní, památeční dvoubarevné sušenky taktéž, další položky ze snídaňového menu už nás nenadchly. Manžel si rád dopřává sladkou i slanou snídani. Jeho volbou byla vaječná omeleta a pak francouzský toust s hruškou. Neříkám, že se omeleta nedá zkazit, ale na Měsíc vás pravděpodobně nevystřelí. Oba jsme byli zvědaví na french toust, který jsme si před lety vychutnávali právě v Café Savoy. 


VÝSLEDNÝ VERDIKT

Bohužel francouzský toust byl čisté zklamání. Zaprvé byl mrňavý, že by ani mně nestačil k snídani a zadruhé byl prostě „nemastný-neslaný“. Na francouzském toustu mám ráda jeho jemnou máslovou chuť, která se tady moc neprosadila. Fádnost toustu dokonala mdlá hruška. A také mi chyběl krém či smetana, která dodá toustu „mokrost“. Ano, jsem náročná, kritická a rejpavá :).

  1. I když za nás si snídaně plný počet bodů nezaslouží.  Skvělá káva, útulné prostředí a hlavně představa začátku dovolené leccos vynahradí.
  2. A ty lívance byly fakt boží.
  3. Díky za ty roztomilé sušenky ke každé kávě, zbožňuju je už několik let.

O kavárně

Umístění: Malá Strana, Plaská 8, Praha 5
Odkaz: webové stránky, Instagram
Rezervace: ano, přímo na webových stránkách anebo po telefonu (doporučuji zadní část kavárny

Bohužel je kavárna od konce června 2019 dočasně (doufám!) uzavřena.