Avokádo buď milujete, anebo nevěřícně kroutíte hlavou, proč ovoce, které nechutná jako ovoce, které je značným zdrojem tuku a minimální chuti, lidi po celém světě tolik milují. Sebe bych zařadila do první skupiny, avokádo si dávám s chutí a často, ale zase ho nemusím mít pořád. Když jsem se dozvěděla, že v Karlíně bude podnik, který má menu postavené čistě na avokádu, bylo jasné, kam vyrazíme na příští snídani – do Avocado Gangu.

Avotoast ano, ale jinak

Jejich menu mne prostě baví. Nespokojili se s „prachobyčejným“ chlebem, na které by nakrájeli anebo rozmačkali avokádo. Při vymýšlení menu popustili uzdu chutím, ingrediencím i výslednému food stylingu. A to je prostě věc, za kterou nemám problém si připlatit. Naservírují mi tu pokrm, který si doma prostě neudělám, ochutnám ingredience, které neznám anebo běžně nepoužívám. A to mne baví.

Obě jídla, která jsme si objednali, byla fantastická. Já zvolila chleba blanc a manžel měl chuť na sladké, takže vyzkoušel „krajkovanou“ roti jala palačinku s pečeným banánem. Ta byla dokonalá, ale na snídani trochu malá, takže si ji nebojte zvolit jako doplněk k ještě k něčemu.

Zrovna jsem se vrátili z exotické dovolené, tak jsme se těšili na pořádné cappuccino. V Avocado Gangu jsme nepochodili. Kávu tehdy vůbec neměli. Myslím, že teď už si můžete objednat filtr. Anebo, jako my, zajít si o kousek vedle na skvělé cappucino do Loftu.


VÝSLEDNÝ VERDIKT

Jestli milujete avokádo, tohle je pro vás povinná zastávka. Sledujte taky jejich instagram, protože sem tam mají tématické týdny.

  1. Neskutečně mě baví foodstyling. Ten cit pro detail a snaha naservírovat na talíř nejen jídlo.
  2. Prý mají skvělé avokádové věnečky, ale my jsme na ně zatím štěstí neměli.
  3. Nebojte se experimentovat a vyzkoušejte něco nového.

O kavárně/bistru

Umístění: Karlín, Křižíkova 72, Praha 8
Odkaz: webové stránky, Instagram
Rezervace: ano, ale jen přes telefon. A pozor v neděli mají zavřeno.