Ahoj, jsem Lucie a jsem kavárenský povaleč. A vždycky jsem byla. Asi je to vrozená genetická odchylka, ale žít se s tím dá :). Už před dětmi pro nás s manželem byly návštěvy kaváren jedna z forem relaxu. A vlastně ani děti to nezměnily, byť jsou kavárny, kam se s dětmi raději nevydáváme – jsou maličké, obsluha nevidí děti ráda atd. Ale jsou místa, kde ani kočárek ani aktivní dítko není problém, byť na první dobrou nejde o čistě babyfriendly kavárnu.

Určitě výčet není kompletní, níže najdete naše oblíbené podniky, které máme ozkoušené, kde se nám líbí a chutná nám. Věřím, že se vám i vašem dětem bude v těchto místech líbit. Starší Anežka už leckde ví, co mají za konkrétní nabídku :).

Drobná poznámka mezi řádky: určitě nejsem typ matky, co leze do kavárny za každou cenu. I já si chci návštěvu kavárny užít. Pokud moje děti nejsou v dobrém rozpoložení, tak tam nejdu. A pokud se něco stane během návštěvy, není nic snažšího, než se sebrat a odejít. I proto většinou platíme hned, co si objednáme, aby byl úprk co nejrychlejší :))

Praha 1

Cukrárna Myšák

Vyladěná cukrárna pod záštitou Ambiente v čele s cukrářem Lukášem Pohlem. My tu milujeme makový loupák s vanilkovým pribiňakem a buchtičky (a kdo ne, že).

Obrovskou výhodou podniků ze sítě Ambiente je, že jsou vítány i děti. Sice do Myšáka musíte překonat pár schodů (jděte vchodem z pasáže /vedle Rossmanna/), ale pak už si budete moct užít komfort dětské sedačky Stokke i přebalovací místnosti. Na víkendové snídaně si dejte rezervaci.

Lokalita:
Vodičkova

Přebalovací pult:
ANO

Schody:
ANO


PastaCaffé

Další podnik ze sítě Ambiente kousek od Pařížské. Můžete se na snídani i oběd. Až překvapivě dobře jsou připraveni na děti – 2 dětské sedačky, 2 podsedáky na židle a k dispozici pár hraček. Společně s vaší kávou a koláčem, dítku donesou babyccino a pastelky. My zvládli vevnitř (bez úhony dalších hostů) manévrovat i s dvojkočárem.

Lokalita:
Vězeňská ulice

Přebalovací pult:
NE

Schody
NE


Mistral (dětský koutek)

Prostorná světlá kavárna v centru Prahy. To chcete! A mají tu dětský koutek. K dispozici je i několik dětských židliček. Jedinou jeho nevýhodou je, že je trochu bokem a že na něj od stolů nevidíte. Nabídka snídaní a brunchů je opravdu široká. Bezva místo i na lehčí oběd. A káva moc dobrá – zrnka z berlínské Bonanzy jsou znát.

Lokalita:
Valentinská

Přebalovací pult:
ANO

Schody:
NE


Cacao (dětský koutek)

Kavárna, bistro, restaurace v jednom. Místo, které pořádně rozrostlo, a stále bývá plno. Mají skvělé zmrzliny, pořádné snídaně i nakopávací freshe. Je tu i pořádný dětský koutek, takže se nemusíte bát přijít i s aktivnějším dítkem. Nevýhodou koutku je, že musíte překonat dost schodů o patro níž. U koutku je (myslím) jen jeden stolek.

Lokalita:
Náměstí republiky, vedle Palladia

Přebalovací pult:
ANO

Schody:
NE do kavárny, ANO do dětského koutku


Praha 2

Skákal pes (dětský koutek)

Tohle není jen kavárna! Tohle je spíš dětské království, kde si vy můžete dát něco na zub a kávu nebo čaj. V létě funguje zahradě, v zimě tu bývá docela hlava na hlavě, dítě přes dítě. Za mne je super, že tu můžete nakoupit dětské oblečení od lokálních tvůrců anebo z druhé ruky. Dětský koutek je placený (80 Kč za jedno dítě, sourozenec za 50 Kč).

Lokalita:
Vinohrady, Francouzská

Přebalovací pult:
ANO

Schody:
NE


Praha 4

Zrno zrnko (dětský koutek)

A hele, pekárna! A v Nuslích. Celkově kavárenských míst na Praze 4 je maličko. O to víc si člověk cení takového rozlehlého a multifunkčního prostoru jaké vytvořilo Zrno zrnko. Vyražte sem na kávu (berou zrnka od Dos Mundos) a křupavý croissant anebo něco jiného sladkého. Kromě toho, že vám croissant děti sní, tak si i vyhrajou v dětském koutku. Holčičky tohle místo milujou.

Od jara 2023 mají i novou pobočku v Dejvicích na Praze 6, kde je také dětský koutek.

Lokalita:
Čestmírova, poblíž náměstí Synků

Přebalovací pult:
ANO

Schody:
NE


Praha 6

Mazelab

Kam na nejlepší kávu v Praze? Podle nás do Mazelabu! Vjezd do kavárny je pohodlně bezbariérový, kavárna je prostorově nejen krásná, ale také velkorysá. Není to babyfriendly kavárna, ale k nám byli vždy vstřícní. Rodičů s kočárky sem jezdí hodně, tak se nemusíte bát.

Lokalita:
Dejvice, Čs. armády

Přebalovací pult:
NE

Schody:
NE


Cafe Pointa (dětský koutek)

Jedno z mála pražských kaváren, kde je i dětský koutek. Pokud sem půjdete, udělejte si rezervaci přímo u něj. Dáte si tu fajn snídani, káva je za mne slabší. Moc příjemné jsou i toalety připravené pro malé návštěvníky.

Lokalita:
Dejvice, kousek od Hradčanské

Přebalovací pult:
ANO

Schody:
NE


Místo

Oproti karlínskému příbuznému Mému šálku kávy jsou zde k dětem vstřícnější. Dokonce tu mají i přebalovací místnost. I když kočár musíte nechat pod schody, abyste se dostali ke stolům v kavárně, k dispozici jsou dětské židličky. Taky tu mají 2 krabice s dětskými hračkami a to se hodí.

Lokalita:
Dejvice, kousek od Hradčanské

Přebalovací pult:
ANO

Schody:
ANO


Praha 7

Café Letka

Proslulá letenská kavárna s ještě proslulejším interiérem, kde dostanete skvělou kávu. Rozhodně doporučuju jejich snídaně i dortíky. S kočárem nemusíte překonávat žádné schody a jako další plus vidím toalety s přebalovacím pultem, byť k nim vede docela úzká chodba. Kavárna přijde skvělá všem, proto sem vyražte v nefrekventované časy – všední den dopoledne anebo časné odpoledne.

Lokalita:
Letná, Ovenecká

Přebalovací pult:
ANO

Schody:
NE


Kolektor

Rozlehlá kavárna v přízemí Veletržního paláce. Sice tu nenajdete erární hračky, ale chodí sem tolik maminek s kočárky, že tady se vaše děti nudit nebudou. Uvnitř kavárny jsou schody, které milují všechny děti. Káva je tu skvělá a dělají i snídaně a berou pečivou od Zrno zrnko.

Lokalita:
Veletržní palác

Přebalovací pult:
NE

Schody:
NE (resp. v kavárně jsou, ale ne u vchodu a spíš si na nich hrají děti)


Osada

Náš nejoblíbenější holešovický podnik, který je vstřícný k rodičům i dětem. Téměř vždy tu narazíte na nějaký kočárek. Pro ratolest vám připraví babyccino v puntikatém hrnečku. Nebojím se doporučit všechno! S dětmi sem vyražte v teplé dny, kdy si užijete venkovní posezení. Vnitřní kavárna prostorově až tak kočárek friendly není.

Lokalita:
Holešovice, Osadní

Přebalovací pult:
NE

Schody:
NE


Home Kitchen Holešovice

Hezké místo, kde si dáte snídani, oběd, večeři a vaše děti se zabaví hračkami anebo malováním, které tu je k dispozici. Opět tu velmi pravděpodobně narazíte na další kočárek a děti takže se tu nebudete cítit blbě.

Lokalita:
Holešovice, Jankovcova

Přebalovací pult:
NE

Schody:
NE


Praha 8

Grounds

Tady kávě rozumí a s ohromnou pečlivostí vám ji připraví. V zadní části kavárny mají vlastní pražírnu. Celkově se mi líbí otevřený prostor. Míst na sezení není moc, ale v létě je tu ještě klidná zahrádka ve vnitrobloku. Určitě sem vyražte v pátek, kdy mívají sladkosti a chleba od Země projektu. A víte, že mají i mladší sestřičku/bratříčka kousek od Karlova mostu?

Lokalita:
Karlín, ulice Šaldova

Přebalovací pult:
NE

Schody:
NE


O-mai

Moje oblíbené karlínské místo. Obsluha je roztomile milá a zmatená. Mají supr kávu a vyladěné snídaně. Až se sem budete chtít vydat s kočárem, rezervujte si zadní místo v kavárně (jde o takový výklenek), kde nikoho nebudete pohoršovat, až budete chtít miminko nakojit anebo přebalit. Větší dítka usaďte do připravené dětské sedačky.

Lokalita:
Karlín, zastávka Urxova

Přebalovací pult:
NE

Schody:
Asi jeden, který kočár hravě zvládne


Eska

Další podnik z rodiny Ambiente. Nejvíc tu miluju snídaně s výbornou kávou, čerstvě upečeným chlebem anebo buchtou. Eska je dynamickým místem pro setkávání s přáteli i dětmi. Pro děti tu mají dětské židličky, pastelky i krabici s hračkami. Na víkend doporučuju rezervaci. Nenechte se odradit schody, které vedou do prvního poschodí, vždy se nám nabídnul někdo s personálu, že nám s kočárkem pomůže. A až budete odcházet, kupte si domů kus chleba, oříškové máslo a hořčici.

Lokalita:
Karlín, budova Economie

Přebalovací pult:
ANO

Schody:
ANO, obsluha vám ale pomůže


Ye’s kafe | Wine & Brunch

Moje oblíbené místo na práci, když mi dítko spí. Ve všední dny tu bývá klid. Velmi mi vyhovuje, že mohu spící dítko nechat před kavárnou na kryté terase. Celkově tu nemají problém s dětmi, protože se kavárna nachází v komplexu novostaveb, kde je hodně rodin s dětmi. Na prostorné toaletě je i vybavený! přebalovací pult.

Lokalita:
Karlín, zastávka Křižíkova

Přebalovací pult:
ANO (a vybavený!)

Schody:
NE


Etapa

Jestli bych měla jmenovat podnik s nejmilejší obsluhou, byla by to karlínská Etapa. Milujeme jejich loupáky, lískooříškové kakao, kořeněná vajíčka i cukeťák. Osobně bych sem s dětmi nechodila na víkendovou snídani, kdy tu bývá fakt plno. Jindy to bývá v pohodě. Obsluha vám často sama nabídne, jestli nechcete něco pro děti – babyccino, misku s ovocem atd. A to se cení.

Lokalita:
Karlín, zastávka Urxova

Přebalovací pult:
NE, ale záchod je dostatečně velký i pro kočár

Schody:
Asi 2, které překonáte i s kočárem


Alf & Bet

Otevřený prostor s perfektní kávou a možná ještě lepším chlebem. Moje domácká kavárna ❤️, kam ráda chodím pracovat, když mi děti spí. Díky velkému prostoru tu můžete skvěle manévrovat s kočárem (ověřeno dvojkočárem). Dítko uplatíte třeba makovkou. Pokud chodíte často nejen do Alf & Betu, ale i do Emy, sbírejte body za kávy, sedmá je zdarma.

Lokalita:
Palmovka, Světova

Přebalovací pult:
NE, ale bezbariérový záchod

Schody:
NE


Praha 9

Monkey Coffee House

Kavárna skrytá mezi novostavbami mezi Vysočany a Hloubětínem. Místním je určitě známá. Do kavárny perfektně vjede i kočárem, přebalit dítko zvládnete případně na prostorné toaletě. I když je zde několik stolečků, doporučuju si pak vzít kávu s sebou a jít se projít po cyklostezce. Jediné, co mi v kavárně chybí, je nějaké zakousnutí ke kávě. Často mívají jen sušenky anebo jeden druh koláče. Před kavárnou je malá houpačka, dětské hřiště je nedaleko.

Lokalita:
Vysočany

Přebalovací pult:
NE, ale velká toaleta, kam vjedete i s kočárem

Schody:
NE


Pragovka

Obrovská kavárna, kterou možná napoprvé budete hledat mezi ošumtělými budovami. Doporučuju své hledání nevzdat, protože odměnou vám bude otevřený interiér, kde se dá jednoduše najít stolek, kde zaparkujete i kočár. Pro malé děti je tu i malý hrací koutek, takže se vám zvyšuje šance, že si užijete kávu anebo některý z obložených sendvičů či sladký dortík. Jediné mínus kavárny je, že musíte nejprve zdolat několik schodů, takže je lepší vyrazit ve dvou (plaňky na schodech jsou, ale schody jsou docela prudké).

Lokalita:
Vysočany/Hloubětín

Přebalovací pult:
NE, záchody jsou ale stranou

Schody:
ANO


Pec nám spadla

Prosecká pekárna s domáckou atmosférou. Na mamky s kočáry jsou tu zvyklí, takže se nebojte vyrazit i se svými ratolestmi. Hned vedle pekárny je mateřská školka i dětské hřiště (volně přístupné). Doporučuju si tu dát babku s bílou čokoládou a pistáciemi, ta je skvělá. Jestli si chcete dát něco sytějšího, tak si objednejte něco z denního menu. Káva je za mne spíš průměrná.

Lokalita:
Prosek

Přebalovací pult:
NE

Schody:
NE


Další tipy od vás

Na větvi | Barrandov (dětský koutek)

Kavárna Hlína | Hybernská (dětský koutek)

Kafe, nůžky, papír | Nusle

The Farm | Letná

Kafe Vozovna | Žižkov

Periferie Café | Braník

Čokolaterie Vokovice

Cafe Spirit | Žižkov