První sníh

Na začátku prosince zasypal Prahu asi na jeden den sníh. I když už Anežka zažila sníh loni, přeci jen ho letos mnohem víc vnímala a byla nadšená. Na rozdíl ode mne, protože jí sníh zaujal na tolik, že přestala vnímat čas, zimu, teplotu. A mně mrzl 🍑


Vaření s postupovými fotkami

Od doby, co máme i Františku, válčíme přípravami večeří. Anežka mi se vším chce pomáhat, akorát zatím její motorika a trpělivost jde zcela proti tomu, co zrovna potřebuju v kuchyni udělat. Františka bývá k večeru uplakaná, takže není čas na vyvařování. I proto se snažím večeře si předpřipravit už ráno anebo kolem poledne a večer je už jen ohřeju, douvacím anebo nejlépe zapeču.

Několik mých receptů, které jsou zvládnutelné i se dvěma dětmi, jsem nacvakala na Instagram a uložila do výběrů. Tak mrkněte.

A tady máte malou ukázku. Třeba mojí momentálně nejrychlejší večeři, nad kterou neprská ani manžel, ani dítě.

Posledně jsem vyměnila bulgur za jáhly, mrkev za dýni, fetu za halloumi a ořechy. A bylo to taky boží.

Bulgur s pečenou mrkví a feta sýrem


Vánoční čas

Tohle je mega klišé, ale Vánoce s dětmi dokážou být magické, ta jejich radost je nakažlivá. Už loni si Vánoce Anežka užívala, ale letos to bylo ještě lepší. Chápala, co jsou dárečky, až příliš jí chutnalo cukroví, bavily jí ozdoby na stromečku, těšila se na návštěvy.


Random