Když jsme dorazili do Caféfin před pár lety poprvé, nebyli jsme nijak uchváceni. Nevím, čím to bylo, ale nějakou dobu nám trvalo, než jsme návštěvě dali novou šanci. Ale teď to tady milujeme. Jestli můžete, dopřejte si tu snídani ve všední dni, o víkendu to tu často připomíná tlačenku. 

Dle instagramu feedu se dá usoudit, že tady prostě frčí avokádové tousty. Jelikož v trendu avokádových snídaních chtě nechtě podléhám davu, nešlo jinak, než si jeden #avotast si také objednat. Neříkám, že je to nejlepší avokádový toust na světě, ale vyladěný a fotogenický je, ne že ne. Těžko říct, jestli je cena kolem 150 Kč přiměřená anebo nikoliv. V Praze už je tato cena bohužel standard. 

Další volbou byla instagramem profláknutá rýžová chaó a tropickým ovocem. Osobně mě kaše zklamala. Jasně, dekorace v podobě ovoce byla pro fotku perfektní, ale textura kaše byla značně lepivá a nevláčná.

Za to káva nám chutnala a moc. Totéž můžeme prohlásit o bábovce a především o vietnamské kávě Café Phin. Brutálně silná káva s kondenzovaným mlékem, které mně osobně připomíná Baileys. V létě doporučuji zvolit ve formě kokosů na ledu.  


VÝSLEDNÝ VERDIKT

  1. Nechodit do Caféfin o víkendu, mohli byste být rozladění z nekonečného čekání.
  2. Rozhodně vyzkoušet vietnamskou kávu.
  3. Nebýt překvapen, když snídaně vyjde na šest stovek. 

O kavárně

Umístění: Nám. Jiřího z Poděbrad 4, Praha 2
Odkaz: Instagram
Rezervace: ne a většinou je potřeba doufat, že najdete volný stůl